گروه LeLeTo چطور شکل گرفت ؟

یروز با چند تا از دوستان که همگی تقریبا ۲۸ ساله که تو کار آموزش زبان در ایران و کشورهای مختلف هستیم نشسته بودیم دور هم. بچه هایی که همشون یا مترجم بین المللی در سازمان ملل هستن، یا ممتحن آیلتس، یا استاد دانشگاه،‌ و یا مشاور آموزش. داشتیم فکر میکردیم که یه راه ساده واسه یادگیری زبان ارایه بدیم که مردم خیلی راحت بتونن در هر مکان و هر زمان، بدون رفتن به کلاس و کتاب خریدن، زبان رو به نحو احسن یاد بگیرن.

درباره للتو

اینجوری بود که این برنامه شکل گرفت و از اونجاییکه در تمام مراحل آموزش در کنار شما هستیم و باهم میریم جلو، اسمش رو گذاشتیم LeLeTo

یعنی Let’s Learn Together ، که در حال حاضر هم در ۳ تا دفتر (تهران و فرانکفورت و واشنگتن دی سی) مشغول نوشتن برنامه های آموزشی برای شما هستیم

مزایای خوب LeLeTo

مزایای خوب LeLeTo

از اونجاییکه برنامه های آموزشی ما اکثرشون بصورت podcast و صوتی هستن،‌ مزایای خیلی زیادی دارن:

 • کلاس رفتن و کتاب خریدن نداره،
 • هر فردی و در هر سنی و در هر کشوری میتونه از برنامه ها استفاده کنه،
 • برنامه ها رو خودتون انتخاب میکنین و در حین گوش دادن، میشه هر تکه رو که بخاین تکرار کنین، یا بزنین بره جلو/عقب، و یا stop کنین و بعدا برگردین بهش،
 • و از همه بهترش اینه که وقتیکه تو ترافیک موندین،‌ یا دارین ورزش میکنین،‌ یا در حال پیاده روی هستین،‌ یا تو اتوبوس و مترو و تاکسی نشستین،‌ و یا وقتیکه تو خونه رو مبل افتادین و هیچ کاری ندارین انجام بدین،‌ خیلی راحت میتونین برنامه ها رو گوش بدین و زبان یاد بگیرین.

و جالبه بدونین که چون نیازها، خواسته ها، و سلیقه های شما دوستان عزیز برای ما خیلی مهمن، ازین رو تمامی برنامه های ما با توجه به نظرات، ‌انتقادات و پیشنهادات شما درست میشن.

———————– اعضـای تیـم LeLeTo ——————————

نادر

 • موسس و مدیر LeLeTo
 • نویسنده مقالات آموزشی و فرهنگی
 • مدرس و مترجم
 • گوینده

تو یه شهری به اسم Ann Arbor در ایالت میشیگان امریکا مدرسه رفتم. از دانشگاه Cambridge انگلستان مدرک تدریس زبان انگلیسی رو گرفتم، و بعدشم مدرک مترجمی همزمان رو گرفتم. در آخر هم در میشیگان، مدرک MBA در رشته های International business و Entrepreneurship رو گرفتم.
همیشه به کار تدریس و نوآوری در هر رشته ای علاقه داشتم. واسه همینم هم همیشه تدریس کردم، و هم خودم رو با کارهایی مثل ممتحن IELTS بودن،‌ مترجم بودن در سازمان ملل و وزارت خارجه در واشنگتن و نیویورک،‌ و همچنین خوندن و نوشتن مقالات مختلف سرگرم کردم. الانم تقریبا ۲۸ ساله که مشغول همین کارها هستم.
علایق و سرگرمیهای متفاوتی دارم:‌ موسیقی، سفر، تنیس،‌ شنا، غواصی،‌ پاراگلایدینگ،‌ پاراسیلینگ،‌ پاتیناژ، اسکی،‌ کمپینگ،‌ آشپزی، و از همه مهمتر،‌ خوردن غذاهای محلی در شهرها و کشورهای مختلف.
خیلی کم پیش میاد که وقت اضافه داشته باشم، ولی حتی اگه چند دقیقه وقت آزاد پیدا کنم،‌ یه پیانویی هم میزنم.

instagram

سارا

 • دانشجوی زبان انگلیسی
 • پرستار

در منطقه تجریش تهران بدنیا اومدم. دوران بچگیم رو تو همون منطقه گذروندم و در همونجا هم مدرسه رفتم. شاید به همین خاطره که فکر میکنم تجریش،‌ زیباترین و دوست داشتنی ترین محله تو دنیا هستش. البته تجریش قدیم با اون کوچه باغها و هوای تمیز و آرامش بینظیرش.

از همون اول همیشه پرستار بودن رو خیلی دوست داشتم. واسه همینم به دانشگاه علوم پزشکی تهران رفتم و رشته پرستاری رو خوندم. البته بخاطر مشغله زندگی، بعد از فارغ التحصیلی نتونستم بلافاصله مشغول کار شم و یه چند سالی کار نکردم. ولی الان چند ساله که تو یکی از بیمارستانهای خصوصی تهران به شکل پاره وقت مشغولم، و کارم رو عاشقانه دوست دارم.

عاشق سفر کردن وآشنا شدن با فرهنگها واقوام مختلف، چه در ایران و چه در خارج هستم. هر جا که میرم، دوست دارم غذاهای محلی اون منطقه رو امتحان کنم، حتی اگه عجیب غریب بنظر بیان. ازونجاییکه به صنایع دستی خیلی علاقه دارم، به هر سفری که تا حالا رفتم، حداقل یه تکه از کارهاشون رو با خودم آوردم و الان یه کلکسیون خوب و بزرگ از صنایع دستی جاهای مختلف دارم.

طبیعت گردی و کوهنوردی و شنا هم دوست دارم، ولی اوقات فراغتم رو بیشتر با تماشای فیلم و گوش کردن به موسیقی پر میکنم. آشپزی رو هم خیلی دوست دارم و بعضی وقتها هم که حوصله داشته باشم، کارهای خلاقانه زیاد انجام میدم.

instagram

محمد

 • محقق و نویسنده مقالات آکادمیک
 • گوینده پادکست و دوبلور
 • مربی تناسب اندام

مدرک لیسانس را در رشته “فناوری اطلاعات” از دانشگاه Heriot-Watt در شهرEdinburgh اسکاتلند گرفتم. بعد به شهر Sheffield در انگلستان رفتم و درمقطع فوق لیسانس در رشته “سیستمهای اطلاعاتی” ادامه تحصیل دادم و از دانشگاه University of Sheffield فارغ التحصیل شدم. سپس به دلیل علاقه ام به مدیریت و ساختمان، به شهرManchester درانگلستان رفتم و دوره دکتری را در رشته “مدیریت دانش در ساختمان” در دانشگاه University of Salford به اتمام رساندم. در حین و بعد از دوره دکتری، مشغول به کار در دانشگاه به عنوان استاد و استاد راهنما در سطوح لیسانس و فوق لیسانس و همچنین محقق در پروژه های ساخت و ساز در ارتباط با Building Information Modelling و Disaster Management شدم. علاقه ام به تحقیق و تدریس، باعث شد که در حین تحصیل، با روشهای مختلف تحقیق، تحلیل داده ها، و تفکر انتقادی آشنا بشم که کمک بزرگی در نوشتن مقالات آکادمیک بهم کرد. از دوران کودکی علاقه به زبان انگلیسی داشتم و یک دهه زندگی در انگلستان، این فرصت را بهم داد که نه تنها با زبان و لهجه انگلیسی، بلکه با فرهنگ مردم انگلیس هم آشنا شم. در کنار تحصیل، به خاطر علاقه ام به تناسب اندام این رشته رو از دوره فوق لیسانس شروع کردم و تا به امروز تمام تجربیاتم را با دوستان و شاگردام به اشتراک گذاشتم.

instagram

یگانه

 • کارآفرین

در شمال شهر تهران و در شهریور ماه بدنیا اومدم. از همون بچگی، علاقه شدیدی به یاد گرفتن زبانهای مختلف داشتم و از همون موقع زبان انگلیسی رو ‌شروع کردم. بزرگتر که شدم، چون انگلیسیم خوب شده بود، تصمیم گرفتم یه زبان دیگه تو دانشگاه بخونم و در نهایت فارغ التحصیل دانشگاه علوم تحقیقات تهران در مقطع فوق لیسانس زبان فرانسه شدم.

نهایتا به آمریکا اومدم و الانم حدود ۱۲ سال میشه که مشغول بیزنس بین المللی هستم. شرکت خودم رو دارم و هر روزم کار میکنم.

تو ‌وقتای بیکاریم، تنیس بازی میکنم و شنا میرم. عاشق آشپزی هستم و موزیک گوش دادن. از نظر من، سفر کردن بهترین چیزه، و ‌دوست

instagram

مريم

• تصويرگر
• گرافيست

لیسانسم در رشته “گرافيک” و فوق ليسانسم “گرافيک و چاپ” از دانشگاه هنرهاى زيباى رم می باشد. شهرى كه از كودكى عاشقش بودم و هستم.
بعد از فارغ التحصيلى شروع به كار با موسسه نشر و چاپ Else edizione کردم، تا زمانى كه تصميم گرفتم برای مدتى به ايران برگردم.

بیشتر فعالیت های من در زمینه طراحى پوستر، طراحى جلد كتاب، همكاري با مجلات، تصويرگرى كتاب هايی در زمينه آموزش، داستان و همچنين برگزارى وركشاپ های تصويرگری خلاق می باشد.

من خودم را تصوير گر مى نامم.
عاشق سفر كردنم، از نوشيدن قهوه و گپ و گفت با دوستانم بسى لذت مى برم، گوش دادن به موزيک خوب، بخش مهمى از زندگیمه و بنظرم گربه شيرين ترين موجود دنیاست.

instagram